ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14378498
*
nr 1437 8498
Spegel
Rokokostil, 77x44 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 18:08:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 11:55:31
1
100 kr
11/12 17:00:05
2
150 kr
12/12 19:32:15
1
200 kr
13/12 15:51:02
3
250 kr
13/12 17:56:46
4
400 kr
13/12 18:00:25
3
350 kr
13/12 18:00:25
4
400 kr (Budbetjänt)
13/12 18:00:54
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1437 8498
Spegel
Rokokostil, 77x44 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/12 11:55:31 | 1 | 100 kr |
11/12 17:00:05 | 2 | 150 kr |
12/12 19:32:15 | 1 | 200 kr |
13/12 15:51:02 | 3 | 250 kr |
13/12 17:56:46 | 4 | 400 kr |
13/12 18:00:25 | 3 | 350 kr |
13/12 18:00:25 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/12 18:00:54 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27